Wizyta studyjna w Szczecinie.

W dniach 30-31 sierpnia 2018 r. przedstawicielki naszego Stowarzyszenia w osobach: Aleksandra Świątek-Brzezińska, Renata Wismont, Władysława Hanuszewicz i Estera Brachaniec, wzięły udział w wizycie studyjnej w PSONI, Koło w Szczecinie. W wizycie wzięli również udział przedstawiciele Stowarzyszenia „Przystań, Wiatraczek, PSONI - Koło w Słupsku, Urzędu Miejskiego w Słupsku oraz PCPR. 

   W czasie dwudniowego pobytu zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem Centrum Małego Dziecka, OREW, ŚDS i Ośrodka Oparcia Społecznego (ul. Rostocka 125). Byliśmy również gośćmi Warsztatów Terapii Zajęciowej,  Mieszkań Chronionych przy ul. Hoża 32 oraz  Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej w Dobrej. Wszystkie jednostki prowadzone są przez Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, Koło w Szczecinie. 

Na zakończenie wizyty odbyło się spotkanie z Zarządem Koła, podczas którego omówiliśmy własne doświadczenia z pracy na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wróciliśmy do Słupska dużo bogatsi o nowe pomysły i rozwiązania, jak również zainspirowani i bardziej zmotywowani do dalszej działalności na rzecz naszych podopiecznych.


Koszty wyjazdu zostały opłacone z projektu Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Słupsku.