Dajmy Im Radość


Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych

Dzień Wyjątkowej Mamy

  26 maja po raz kolejny spotkaliśmy się z okazji DNIA WYJĄTKOWEJ MAMY.

Już stało się tradycją, że wspólnie ze Stowarzyszeniem „Wiatraczek” organizujemy sobie wspaniałe święto. Jak zwykle było dużo niespodzianek i zabaw, którym towarzyszyło sporo uśmiechu i radości.   W tym dniu pamiętaliśmy również o MATKACH dzieci z niepełnosprawnością, protestujących w Sejmie. Wspólnie wyraziliśmy swoje poparcie dla wysuwanych postulatów. 

Jesteśmy z Wami !


AQUATERAPIA Z HALLIWICKIEM

Projekt "AQUATERAPIA Z HALLIWICKIEM" realizowany jest  przez nasze Stowarzyszenie od   pażdziernika 2017 roku,  ze środków pozyskanych w ramach zbiórki publicznej Nr 2016/4706/OR oraz środków własnych. Ponadto opiekunowie  uiszczają  10,- zł  tytułem  wstępu  na basen. Stawka  biletu została wynegocjowana  na cały okres realizacji zadania  z  zarządem  Parku Wodnego w Redzikowie  (z 16,- zł).

  • Zajęcia  odbywają się w dwóch grupach: zaawansowanej i początkującej.
  • Zajęcia prowadzone są przez pedagogów specjalnych posiadających certyfikaty instruktora nauki pływania według koncepcji Hallwick:
    - mgr Katarzyną Głuszek –  instruktor w grupie zaawansowanej,
    - mgr Małgorzata Michalska – instruktor w grupie początkującej;
    - mgr Joanna Molis - instruktor wspomagający w grupie początkującej.


W okresie trzech miesięcy tj. od października do grudnia 2017 r.:


w grupie zaawansowanej  - z mgr Katarzyną Głuszek – pracującej w piątki w g. 12.30-13.30 odbyło się 9 zajęć, w których uczestniczyło 52 uczestników niepełnosprawnych (plus 52 opiekunów);

w grupie początkującej - z  mgr Małgorzatą Michalską i mgr Joanna Molis (instruktor wspomagający) – pracującej w soboty w g. 8.00-9.00 odbyło się 10 zajęć, w których uczestniczyło 36 uczestników niepełnosprawnych (plus 36 opiekunów).

Łącznie – w okresie pierwszych 3 miesięcy - odbyło się 19 zajęć  i uczestniczyło w nich 88 uczestników wraz z opiekunami (176 osób). Z zajęć  grupy zaawansowanej z powodów zdrowotnych zrezygnowało w tym czasie dwoje uczestników .

Projekt "AQUATERAPIA Z HALLIWICKIEM" trwa nadal i zgodnie z harmonogramem będzie realizowany do czerwca 2018 r .Przekaż nam 1% podatku.Spotkanie świąteczno-noworoczne

 W sobotę 20.01.2018 r. spotkaliśmy się w SCOPiES w gronie członków naszej organizacji i naszych podopiecznych na wyjątkowej imprezie Karnawałowej.

Była wspaniała zabawa, tort i prezenty dla tegorocznych solenizantów. Jak co roku  znalazły się też drobne upominki  ..  dla każdego. W tym roku  rozdawaliśmy super plecaki. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i przygotowanie wspólnej imprezy, bo jak nie my, TO KTO ? 


Pożegnanie 2017 roku

Tak żegnaliśmy rok 2017 w dniu 31 grudnia – na sztucznym lodowisku – podczas całodniowej zabawy przed Ratuszem. Pomimo zimna, było ciekawie i wesoło. Mieszkańcy Słupska też nam sprzyjali. W wyniku zbiórki publicznej oraz dzięki zakupionym „cegiełkom” konto naszego Stowarzyszenia wzbogaciło się o kwotę 2.900,13 zł.

Środki te będą  przeznaczone na realizację celów statutowych naszej organizacji.    

                                                                                                          DZIĘKUJEMY !!!!!                                                         Zbiórka na lodowisku

Rok 2017 pożegnaliśmy zabawą oraz zbiórką publiczną na rzecz naszego Stowarzyszenia. Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za zakup biletów- cegiełek oraz za datki do puszek.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Wesprzyj nas - przyjdź na lodowisko

31 grudnia 2017, zapraszamy mieszkańców Słupska i okolic na lodowisko miejskie, gdzie będziemy przeprowadzać zbiórkę publiczną na rzecz Stowarzyszenia.

W tym dniu zamiast biletów wstępu "sprzedawane" będą cegiełki, które uprawnią do skorzystania ze ślizgawki oraz do wypożyczenia łyżew.  Cały dochód ze "sprzedaży" cegiełek zasili nasze Stowarzyszenie.


Konferencja Naukowo-Metodyczna

W dniu 8 grudnia 2017 roku odbyła się Konferencja Naukowo-Metodyczna pt. Seksualność Osób Niepełnosprawnych, której współorganizatorem było nasze Stowarzyszenie.
Aqaterapia z Halliwickiem

Od października 2017 roku w Parku Wodnym w Redzikowie realizowany jest projekt nauki pływania metodą Halliwick. 

Maluchy oraz młodzież w dwóch grupach uczestniczy wraz z rodzicami/ opiekunami w zajęciach prowadzonych przez instruktorów: Katarzynę Głuszek, Małgorzatę Michalską oraz Joannę Molis.

Wszyscy oswajają się z wodą, chętnie uczestniczą w zabawach oraz nauce pływania.